Čebišová Jana

profesí učitelka 1. stupně – speciální pedagog s mnohaletou praxí v ZŠ Sedlec-Prčice, Přestavlky
odborná lektorka Tvořivé školy

matka-pěstounka třech kluků v režimu domácího vzdělávání

Reference od účastníků akcí:

• S kurzem i lektorkou jsem byla nadmíru spokojená. Bylo to velmi užitečné, spousta praktických námětů pro děti. Určitě doporučím kolegyním.
  • Děkuji za možnost sdílet vaše nápady. Více takových seminářů!
  • Oceňuji praktické tipy do výuky i velice srozumitelný výklad paní Čebišové.
  • Lektorka byla výborná. Čas byl plně využit. Vše přínosné-tak, jak jsem po již absolvovaných kurzech Tvořivé školy očekávala.
  • Oceňuji množství praktických nápadů, k jejichž realizaci není třeba velkých finančních investic. Děkuji moc.
  • Opět super kurz. Díky moc!
  • Moc se mi líbily hry a návody na pěkné aktivní nápady do výuky.
  • Všechny informace byly k věci, inspirativní. Vše bylo velmi praktické.
  • Skvělý kurz, spousta nových tipů a inspirativních nápadů. Velmi přínosný seminář, zejména díky praktickým námětům. Žádná nudná teorie.
  • Na školení se mi moc líbilo. Paní lektorka je šikovná. Dozvěděla jsem se dostatek informací.
  • Byla jsem velice spokojená. Všechny aktivity byly naprosto srozumitelně vysvětleny.
  • Vaše nápady z praxe jsou motivující do další práce. Velice pěkné, přijdu zas.
  • Děkuji za perfektní kurz. Budu vaše akce doporučovat dál a jistě se zase někdy zúčastním.
  • Celý kurz byl velice příjemný. Bylo hezké, poznat jiné lidi s jinými názory na výuku.
  • Lektorka je moc příjemná. Výklad úžasný, osobní. Úžasný, praktický kurz, hlavně jednoduchý k pochopení. Jsem spokojena.
  • Celý kurz se mi líbil. Lektorka byla super.
  • Všechny informace mě obohatily. Děkuji paní magistře Čebišové - je vidět, že je "žena na svém místě".
  • S paní lektorkou jsem byla velmi spokojena. Opět skvělé nápady. Ještě tak mít více zapálených žáků do učiva! Těšíme se na další nápady z Tvořivé školy.
  • Bylo to opět úžasné. Více takovýchto krásných seminářů!
  • Paní lektorka mluvila hezky. Školení bylo pro mě přínosné.
  • Dobrá inspirace, nápady, klidný přístup kvalifikované, zkušené lektorky.
  • S akcí jsem velmi spokojená. Opět plno zajímavých aktivit. Lektorka byla velmi milá a vstřícná.
  • Velmi přínosné, názorné. Jsem se školením spokojena.
  • Šikovné nápady pro zpestření výuky.
  • Akce předčila má očekávání. Vůbec mi nevadila sobota. Díky akci mám nový elán do školy! :-)
  • Jsem ráda, že jsem tu mohla být a dozvědět se nové hry a metody.
  • Byla jsem spokojená bez výhrad. Seminář mohl být klidně o hodinu delší! Ráda bych absolvovala více podobných akcí.

Aktuální akce lektora

5. 8. 2024, 6. 8. 2024, 7. 8. 2024, 8. 8. 2024

24 vyučovacích hodin

ZŠ Praha 6, Na Dlouhém Lánu 43

(ne)pedagogičtí pracovníci

Kurz je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma Pracovní karty a šablony pro činn. výuku PRV 2 v ceně 185 Kč. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“.

Těšte se na:

• Aktivizující metody práce.
  • Vhodné materiály, pomůcky a internetové odkazy. Využívání encyklopedií, koutků přírody, map, výukových filmů a programů...
  • Využití mimoškolního prostředí pro výuku, exkurze, besedy
  • Využití mezipředmětových vztahů.
  • Prvky kritického myšlení, vytváření a náměty projektů.
  • Rozvoj klíčových kompetencí při činnostním vyučování.
  • Rozvoj komunikativních dovedností, rozhovory a vyprávění.
  • Využití praktických zkušeností ze života žáků ve výuce
  • Náměty na projektové vyučování, zajímavé aktivity

Přírodověda se neučí, ale žije. Tak si ji přijďte zažít.

15. 5. 2024, zahájení v 15:00

WEBINÁŘ

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící v MŠ a na 1. stupni ZŠ, speciální pedagogy, asistenty pedagogů, ale i rodiče, jejichž děti se potýkají s potížemi s řečí.

Webinář bude veden co nejvíce prakticky, vychází ze zkušeností lektorky v rámci její pedagogické a terapeutické činnosti.

24. 4. 2024, zahájení v 15:00

WEBINÁŘ

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ, asistenty pedagogů, ale i vedoucí kroužků s touto tematikou.

Ukážeme si různé způsoby práce a aktivizační metody, které je možné využít. Těšit se můžete na činnostní postupy a hry. Konkrétněji se můžete těšit na tyto okruhy a způsoby práce:

• činnostní učení - postupy a didaktické hry
  • orientace na mapě a práce s mapou
  • mezipředmětové vztahy
  • vyhledávání a zpracování informací (Moje vlast, Můj kraj, Evropa)

Podstatná jména, mluvnické kategorie

v Českých Budějovicích

ČJ

6. 4. 2024, zahájení v 9:00

ZŠ České Budějovice, Bezdrevská

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony pro činnostní učení ČJ 4 v celkové ceně 185 Kč.

Na akci zazní zejména:

• Tvořivá práce s pomůckou Karty a šablony pro činnostní učení ČJ ve 4. ročníku.
  • Podstatná jména jako jeden ze slovních druhů se zaměřením na jednoduchá mluvní cvičení
  • Pád - pomůcky k nácviku pádových otázek
  • Ukázka a využití různých pomůcek pro aktivní procvičení pádu, čísla a rodu podstatných jmen

Přírodověda činnostně ve 4. ročníku

(rozšířeno o PŘ 5) v Českých Budějovicích

6. 4. 2024, zahájení v 13:00

ZŠ České Budějovice, Bezdrevská

akreditace MŠMT

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony pro činnostní učení PRV ve 3. ročníku.

Z obsahu:

• využití zážitkové pedagogiky, objevování v rámci přírodovědy
  • činnostní učení - postupy a didaktické hry
  • živá příroda – rostliny, houby, živočichové. Ekosystémy.
  • neživá příroda – její součásti, vlastnosti látek
  • Dotkneme se jak učiva 4., tak 5. ročníku ZŠ