Svobodová Eva

"Tím, že učíme jiné, učíme i sebe"  (Seneca)

- učím již několik let na Základní škole v Litoměřicích, vykonávám zde i činnost výchovného poradce

- před tím jsem působila také na mateřské škole, takže mám vyzkoušené oba stupně, což bylo velice přínosné pro mou praxi

- jsem vždy třídní učitelkou prvních až pátých tříd

- mezi mé oblíbené předměty patří matematika a český jazyk (v oblibě mám čtenářské dílny a práci s textem)

- v hodinách střídám neustále činnosti, aby děti byly zabavené a měly radost z úspěchu

- činnosti i aktivity přizpůsobuji i dětem s poruchami učení a dětem pomalejším

- spoustu pomůcek i pracovních listů si vytvářím sama, ale inspiruji se v i různých nakladatelstvích, školách, seminářích, na vzdělávacích akcích a především vycházím ze zájmu dětí a z celkového naladění mé třídy.

- již několik let preferuji práci v hnízdech, která vede ke vzájemné spolupráci a pomoci mezi dětmi

- do hodin zapojuji také didaktické hry a práci v pohybu, které děti aktivizují a motivují

- propojuji činnostní učení s prvky  kritického myšlení, zaměřuji se na čtení s porozuměním

- volný čas ráda trávím v malebné přírodě a miluji vinnou turistiku především po jižní Moravě

Z evaluací účastníků školení:

• S kurzem i lektorkou jsem byla spokojená. Velmi pěkné náměty na relaxaci.
  • Se školením jsem velmi spokojena.
  • Velmi milý a profesionální přístup lektorky.
  • Bylo to hezké odpoledne. Seminář doporučím.
  • Plně využitý čas semináře. Dostatek her a inspirací. Milá, vstřícná lektorka. :)
  • Akce proběhla nad má očekávání. Výborná prezentace, sympatická lektorka, spousta materiálů. Všeho bylo dostatek.
  • Velice přínosné. Příjemný projev lektorky.
  • Výborné nápady, děkujeme.
  • Lektorka velmi milá, má spoustu nápadů a ví, co dělá. Vše bylo super!
  • Super lektorka s neskutečným temperamentem. Všechny informace byly užitečné. Jsem nad míru spokojená.
  • Děkuji za mnoho skvělých her a nápadů. Bylo jich dostatek ;o)
  • Děkuji za super nápady a názorné pomůcky. Všechny informace byly inspirující.
  • Výborná lektorka. Skvělé nápady, využiji!
  • Lektorka byla velmi příjemná a ochotná. Seminář výborný, informace dostačující. Jsem velmi spokojená.
  • Lektorka byla skvělá, sršela nápady :)
  • Hodně nápadů do výuky. Perfektní seminář. Děkuji za Váš čas.
  • Výborný příklad dobré praxe.
  • Seminář byl velmi inspirativní. Lektorka má milé vystupování. Super akce :-)

Aktuální akce lektora

Projektové vyučování na 1. stupni ZŠ

Jak zařazovat projekty do výuky

8. 7. 2024, 9. 7. 2024, 10. 7. 2024, 11. 7. 2024

24 vyučovacích hodin

ZŠ Velehrad, Salašská 300

Kurz je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ, nabízené aktivity využijete napříč předměty. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“.

Těšte se na:

• Metody aktivního vyučování. Kooperativní a partnerské učení. Prvky kritického myšlení.
  • Předávání informací, dovedností a postojů.
  • Podněcování zájmu a motivace k celoživotnímu učení.
  • Vhodné materiály, pomůcky a internetové odkazy.